Zespół Pozytywnej Energii


Ludzie Pozytywnej Energii


Zespół Sporting


Stowarzyszenie Sportowe KS Sporting Łaskarzew
 
Piotr Grzonkowski – Koordynator, a zarazem księgowy projektu ze strony Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego „KS Sporting Łaskarzew” w ramach partnerstwa organizacji pozarządowych, instruktor warsztatów. Wieloletni piłkarz ŁKS Promnik Łaskarzew. Grywał również m.in. w drużynach: FC Burza Piachy, Izdebno, Snajper Sośninka. Obecnie jest kluczowym piłkarzem, a zarazem kapitanem drużyny KS Sporting Łaskarzew. Jeden z założycieli Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego „KS Sporting Łaskarzew”; w jednostce tej pełni jednocześnie funkcję członka zarządu oraz funkcję księgowego. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu szerokorozumianego managmentu (dwa kierunki, trzy specjalności) i rachunkowości. Kilkuletnie doświadczenie w księgowości – posiada uprawnienia MF na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Ukończył wiele kursów i szkoleń.

Kamil Szczęśniak – instruktor piłki nożnej, sędzia oraz szkoleniowiec prowadzący wykłady będące przedwstępem do organizowanych warsztatów. Były piłkarz ŁKS Promnik Łaskarzew, obecny KS Sporting Łaskarzew. Współzałożyciel Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego „KS Sporting Łaskarzew”; w jednostce tej pełni funkcję członka zarządu jak również skarbnika. Posiada wyższe wykształcenie. Kilkuletnie doświadczenie w udzielaniu prywatnych lekcji (korepetycji).

 



Daniel Szczęśniak – instruktor, organizator i planista warsztatów pełniący również funkcję sędziego. Wieloletni piłkarz ŁKS Promnik Łaskarzew. Obecnie podstawowy piłkarz KS Sporting Łaskarzew. Jeden z założycieli z założycieli Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego „KS Sporting Łaskarzew”, w którym pełni funkcję Prezesa Zarządu. Posiada wykształcenie średnie.




Dawid Korgol – wieloletni piłkarz ŁKS Promnik Łaskarzew; grywał również w drużynie FC Burza Piachy; obecny piłkarz KS Sporting Łaskarzew. Współzałożyciel Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego „KS Sporting Łaskarzew”; w jednostce tej pełni funkcję członka zarządu oraz sekretarza. Wykształcenie średnie. W projekcie będzie pełnił funkcje sędziego. 

Krzysztof Sionek – wieloletni fan piłki nożnej, obecnie piłkarz KS Sporting Łaskarzew. Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Sportowego „KS Sporting Łaskarzew”. Posiada kilkuletnie doświadczenie w organizacji imprez, na których jest Disc Jockey’em (DJ’em) – posiada sprzęt niezbędny do zorganizowania imprezy dla uczestników warsztatów piłki nożnej.

Zespół SHZŁ

Stowarzyszenie Historyczne Ziemi Łaskarzewskiej

Hanna Trzaskowska
 - ur. 4 lipca 1948r w Łaskarzewie. Ukończyłam Technikum Chemiczne i Studium Nauczycielskie w Lublinie. Były dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Łaskarzewie obecnie na emeryturze. W roku 2008 utworzyłam w Łaskarzewie muzeum z częścią sakralną i etnograficzną a w 2009 założyłam i zarejestrowałam Stowarzyszenie Historyczne Ziemi Łaskarzewskiej.
Jestem prezesem stowarzyszenia i społecznym kustoszem muzeum , członkiem Centrum Integracyjno Animacyjnego a także wieloletnią członkinią Stowarzyszenia Koło Gospodyń " Serbianki". Zorganizowałam wspólnie z Kołem Gospodyń „Serbianki” grupę teatralną Amatorskiego Teatru Obrzędu i Tradycji. Moje zainteresowania to: historia, ekologia , malowanie i rysunek , muzyka , kolekcjonowanie starych modlitw, pieśni, wierszy i przedmiotów codziennego użytku w gospodarstwach domowych z przeznaczeniem do muzeum. Kursy dokształcające: Kurs obsługi komputera, kurs pozyskiwania funduszy unijnych, Kurs podstawowy języka angielskiego. Odznaczona: "Zasłużony dla Miasta Łaskarzewa". W projekcie odpowiedzialna za stroje, scenografię i prace nad scenariuszami Amatorskiego Teatru Lokalnego. Poprowadzi również żywe lekcje historii w muzeum. 

Piotr Żabczyński - student III roku pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego, Doświadczenie w pracy dziećmi i młodzieżą zdobywał podczas kolonii Caritas w Muszynie oraz wielokrotnie pomagając w organizacji rekolekcji dziecięcych i młodzieżowych organizowanych przez Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa w Ożarowie Mazowieckim. Uczestniczył też jako wolontariusz w organizacji koncertów "Bądźmy Razem " i " Jesteśmy Razem " z udziałem młodzieży z ośrodków resocjalizacyjnych i dzieci ze szkół specjalnych.
Członek Zwyczajny Stowarzyszenia Historycznego Ziemi Łaskarzewskiej. Od kilku lat gromadzi pamiątki i informacje pozostałe po znajdującym się w okolicy dawnym majątku Podzamcze hr. Zamoyskich.
Pomaga w organizacji działań stowarzyszenia w szczególności w pozyskiwaniu nowych eksponatów, fotografii oraz w organizacji okolicznościowych wystaw. Prywatnie z przyjaciółmi wielokrotnie organizował już wędrówki do okolicznych miejsc historycznych. Członek Stowarzyszenia Centrum Integracyjno Animacyjne. W projekcie odpowiadał będzie za :
koordynację działań grupy turystyki wędrownej. Czuwanie nad opracowywaniem tras. Pomoc w zdobywaniu informacji historycznych przez uczestników. Opiekę nad grupą podczas działań w terenie. Opracowanie wspólnie z młodzieżą folderu z warsztatów turystyki wędrownej.

Zespół SCIA


Stowarzyszenie Centrum Integracyjno Animacyjne
Henryk Dąbrowski - Prezes Stowarzyszenia Centrum Integracyjno Animacyjnego, pracownik Urzędu Miasta Łaskarzew, Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień w Łaskarzewie, wyższe wykształcenie, ukończył kursy i szkolenia związane z tematyką zarządzania projektami i pozyskiwania funduszy. Koordynator projektów Stowarzyszenia CIA. W projekcie odpowiedzialny za koordynację przedsięwzięcia Partnerstwa Organizacji Pozarządowych Pozytywna Energia. Będzie czuwał nad prawidłowym prowadzeniem procesu rekrutacji w projekcie. Współpraca z młodzieżą przy wydawaniu gazety Nasze Sprawy.

Marek Kusak – Wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Integracyjno Animacyjne, obecnie pracownik Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, wykształcenie wyższe: administracja, zarządzanie w sektorze publicznym, podyplomowo rachunkowość. Ukończył kursy i szkolenia związane z tematyką zarządzania projektami i pozyskiwania funduszy, min. szkolenie Programu „Młodzież w działaniu”. Koordynator projektów Stowarzyszenia CIA.
W projekcie będzie zajmował się jego promocją i ewaluacją oraz poprowadzi warsztaty pozyskiwania funduszy na realizację inicjatyw młodzieżowych. Współpraca z młodzieżą przy wydawaniu gazety Nasze Sprawy. Utrzymywanie kontaktu z młodzieżowymi dziennikarzami pracującymi w filiach gazety na terenie gminy Łaskarzew.

Monika Marciniak – członek Stowarzyszenia Centrum Integracyjno Animacyjne księgowa projektu, wieloletnie doświadczenie w księgowości w przedsiębiorstwach produkcyjnych, biurze rachunkowym oraz organizacji pozarządowej, wyższe wykształcenie, studia magisterskie z rachunkowości. Księgowa projektów CIA. W projekcie Pozytywna Energia odpowiedzialna za obsługę księgową.
Tadeusz Rutkowski – członek Stowarzyszenia Centrum Integracyjno Animacyjne, wykształcenie wyższe, wieloletni nauczyciel informatyki Zespołu Szkół Nr 1 w Łaskarzewie. Informatyk projektów CIA. W projekcie Pozytywna Energia odpowiedzialna za obsługę informatyczną.

Łukasz Korycki – w latach nauki szkolnej redaktor naczelny gazetek szkolnych. W roku ukończenia liceum ogólnokształcącego (2006 r.) rozpoczął współpracę z tygodnikiem Życie Garwolina. Po pół roku współpraca przerodziła się w stałe zatrudnienie. Od 2008 roku kierownik oddziału ŻG, a później garwolińskiej komórki Życia Siedleckiego. Zajmuje się tematyką aktualnych wydarzeń, kultury oraz sportu. Wykształcenie wyższe inżynierskie. Zainteresowania to powszechne zastosowanie aplikacji bazodanowych, literatura sensacyjna i sportowa. Członek zarządu wydawcy ŻS- Publica Press sp. z o.o W projekcie poprowadzi warsztaty dziennikarskie dla dzieci i młodzieży miasta i gminy Łaskarzew.

Eryk Laskowski – Dr inż. Pracownik Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk. W projekcie odpowiedzialny za współpracę z młodzieżą przy wydawaniu gazety Nasze Sprawy. Koordynacja prac nad składem gazety młodzieżowej oraz utrzymywanie kontaktu z młodzieżowymi dziennikarzami pracującymi w filiach gazety na terenie gminy Łaskarzew.
Andrzej Żółkoś – pedagog, terapeuta uzależnień, nauczyciel Zespołu Szkół Nr 2 w Garwolinie. Od kilku lat współpracuje z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień w Łaskarzewie. Członek stowarzyszenia C.I.A. Udziela poradnictwa terapeutycznego mieszkańcom miasta i gminy Łaskarzew w punkcie zorganizowanym przez Stowarzyszenie CIA. Fotografik z zamiłowania. W projekcie poprowadzi warsztaty fotograficzne powiązane z terapią dla dzieci i młodzieży miasta i gminy Łaskarzew.
Renata Bednarczyk-wykształcenie wyższe magisterskie, nauczyciel języka polskiego i historii w Zespole Szkół nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie (Szkoła Podstawowa nr 1). Ponad dwadzieścia lat pracy edukacyjnej i wychowawczej. Opiekun Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej. Osoba zaangażowana w rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów . Posiada przygotowanie i doświadczenie w organizacji wycieczek krajoznawczych jako kierownik. Wielokrotnie uczestniczyła jako opiekun w wycieczkach jednodniowych i kilkudniowych. W projekcie poprowadzi warsztaty historyczno – krajoznawcze na terenie Mazowsza.
Kinga Gąska - wykształcenie wyższe magisterskie, od 7 lat nauczyciel matematyki w Zespole Szkół nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie (Szkoła Podstawowa nr 1, Gimnazjum nr 1). Zainteresowana geografią Polski, turystyką. W szkole pełni funkcję przybocznej 122 Drużyny Harcerskiej, bierze udział w biwakach, rajdach i imprezach harcerskich. Ma doświadczenie w organizowaniu wycieczek jednodniowych i kilkudniowych. Każdego roku odkrywa z uczniami piękno polskich gór. W projekcie poprowadzi warsztaty historyczno – krajoznawcze na terenie Mazowsza.
Alicja Sapryk- wykształcenie wyższe magisterskie, od 26 lat nauczyciel języka rosyjskiego w Zespole Szkół nr 1 w Łaskarzewie. Wielokrotnie kierownik wycieczek i opiekun szkolnych grup wycieczkowych. Od 14 lat drużynowa 122 Drużyny Harcerskiej w Łaskarzewie. Wraz z harcerzami bierz udział w zlotach, rajdach pieszych, biegach na orientację w regionie; również je organizuje. Zainteresowania: języki (rosyjski, angielski), turystyka piesza i rowerowa (wyprawy rowerowe), nordic walking, orienteering, literatura i film. W projekcie poprowadzi warsztaty historyczno – krajoznawcze na terenie Mazowsza.
Agnieszka Baran – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Pilczynie, wykształcenie wyższe z marketingu i zarządzania oraz średnie bibliotekarskie, doświadczenie w pracy bibliotekarskiej i działalności kulturalnej od 16 lat. Inicjatorka wielu ciekawych przedsięwzięć na rzecz społeczności lokalnej. Realizuje wiele projektów autorskich. Udział w Programie Rozwoju Bibliotek jako biblioteka wiodąca - współpraca z urzędem gminy. Dotacja z programu Równać Szanse na projekt „Cudze chwalicie swego nie znacie” – współpraca z Zespołem Szkół w Pilczynie. Dotacja z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce na projekt „Spotkania pokoleń przy wielkanocnym stole” – współpraca z KGW z Melanowa i Zespołem Szkół w Pilczynie. W projekcie odpowiedzialna za zorganizowanie spotkań z autorami książek, przeprowadzenie konkursów literackich, warsztatów plastycznych oraz nadzór nad filiami młodzieżowej gazety Nasze Sprawy. Poprowadzi warsztaty plastyczne i rękodzieła artystycznego. Pomoc przy organizacji wyjazdów na zajęcia nauki pływania.
Krystyna Zając – wykształcenie średnie rolnicze, prezes Koła Gospodyń w Sośnince, doświadczenie w prowadzeniu warsztatów kulinarnych, wieloletnia działalność kulturalna w Kole Gospodyń Wiejskich. Współpraca z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Garwolinie i Urzędem Gminy Łaskarzew. Przeprowadzi warsztaty kulinarne. Koordynacja wyjazdów na zajęcia nauki pływania.
Małgorzata Dębek – wykształcenie średnie ekonomiczno-rolnicze, doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi, talent kulinarny. Pomoc przy organizacji warsztatów w Wiejskim Domu Ludowym w Sośnince oraz Gminnej Bibliotece. Opiekun wyjazdów na zajęcia pływania.
Helena Korycka – kierownik Wiejskiego Domu Ludowego w Sośnince, doświadczenie w pracy z dziećmi i w pracy kulturalnej. W projekcie opiekun nad uczestnikami warsztatów organizowanych w Wiejskim Domu Ludowym w Sośnince. Opiekun wyjazdów na zajęcia pływania.
Grzegorz Opieka - absolwent AWF Warszawa, uprawnienia instruktora nauki pływania, trener drużyny piłkarskiej młodzików w KS Promnik Łaskarzew, członek drużyny piłkarskiej Promnik, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS w Łaskarzewie. W projekcie instruktor zajęć nauki pływania oraz opiekun dzieci i młodzieży.
Sylwia Larkiewicz nauczyciel plastyki w ZS nr 2 w Łaskarzewie, związana z ruchem harcerskim, prowadzi grupę harcerską ARBARO www.100dhweb.pl . W projekcie poprowadzi warsztaty plastyczne z dziećmi.
Ewa Szumilas, wykształcenie wyższe plastyczne, od lat prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą na terenie powiatu garwolińskiego. W projekcie poprowadzi warsztaty plastyczne z dziećmi.
Grzegorz Zwoliński w projekcie poprowadzi 1,5 roczne zajęcia muzyczne z gry na keyboardzie oraz warsztaty „Młody Odkrywca”, instruktor i animator kultury, posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pracował w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy, gdzie pełnił funkcję instruktora fotografii i modelarstwa, pracował także w dziale organizacji imprez kulturalnych. Przez wiele lat grał w zespole muzycznym na pianinie. Ponad to Pan Grzegorz Zwoliński interesuje się informatyką, chemią, fizyką, muzyką, literaturą science fiction.

Zespół KG Serbianki


Stowarzyszenie Koło Gospodyń Serbianki w Łaskarzewie
Janina Dąbrówka - wykształcenie technik ekonomista. Kursy dokształcające kurs obsługi komputera, kurs pozyskiwania funduszy unijnych, kurs księgowości w stowarzyszeniach. Obecnie na emeryturze. Były pracownik administracji budżetowej w FOK Pollena w Łaskarzewie, osoba współpracująca z Zakładzie Stolarskim męża Jana Dąbrówki. Działalność społeczna: Działalność w komitetach rodzicielskich szkoły podstawowej i muzycznej, członkini Koła Gospodyń od 1969 roku ( solistka w zespole ludowym).
Prezes Stowarzyszenia KG Serbianki od 30.03.2009 r, współpraca i członkostwo w stowarzyszeniu CIA, Koordynator małego projektu integracyjnego Lokalnej Grupy Działania „Alejki łaskarzewskie - Letnie centrum wypoczynku, spotkań z tradycją i kulturą regionalną” Organizator pikników rodzinnych w alejkach łaskarzewskich, Dwukrotne wystawienie w okresie bożego narodzenia 2009/2010 Pastorałki Leona Schillera z udziałem dzieci młodzieży i dorosłych, współautorka 4 wniosków o pozyskanie funduszy unijnych na rzecz społeczności lokalnej i remontu siedziby Koła Gospodyń tzw. „Stodoły”, Radna Miasta Łaskarzew od 14 grudnia 2010 r. Koordynator prac związanych tworzeniem teatru amatorskiego, przygotowaniem przedstawień teatralnych oraz instruktor na warsztatach teatralnych związanych z wystawieniem sztuki o Łaskarzewie.
Piotr Wróbel - animator kultury, pedagog, aktor Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent animacji społeczno - kulturalnej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach mojej praktyki dyplomowej zrealizowałem własny projekt o tematyce teatralnej z młodzieżą gimnazjalną. Poza projektem odbyłem również staż w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Od października 2010 roku kontynuuje naukę na studiach II stopnia na specjalizacji społeczno - wychowawczej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Poza studiami pracuje w Centrum Nauki Kopernik na stanowisku Koordynatora Warsztatów Familijnych. Od lat współpracuje z niezależnymi grupami teatralnymi, aktualnie Teatrem Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, opracowywaniu scenariuszy jak również pracy z najmłodszymi dziećmi. Z najmłodszymi miałem okazję pracować w świetlicy środowiskowej, tam nauczyłem się radzenia sobie z najtrudniejszymi sytuacjami związanymi z zachowaniem dzieci. W projekcie instruktor warsztatów teatralnych.
Nel Leszczyna – związana z oświatą od dwudziestu pięciu lat. W czasie swej pracy z uczniami, przygotowałam kilkadziesiąt przedstawień z różnych okazji. Korzystałam z wierszy, piosenek, ale nigdy gotowych scenariuszy. Zawsze pisałam je sama lub we współpracy z koleżankami. Wiele z inscenizacji opierało się na moich własnych tekstach. Zarówno te poważne jak i kabaretowe piszę wierszem. Moje prace służyły również do wiązania części artystycznych, opartych na wierszach znanych poetów. Zawsze do swoich przedstawień wykonuję scenografię. Pomagają mi w tym moi aktorzy - uczniowie gimnazjum i liceum (niegdyś szkoły podstawowej). Od wielu lat przygotowuję jedną lub dwie akademie szkolne i środowiskowe - Święto Niepodległości, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święto Szkoły, Pierwszy Dzień Wiosny, zakończenie trzecich klas gimnazjum czy też ślubowanie pierwszych klas. Często na prośbę uczniów lub nauczycieli układam śmieszne wierszyki tematyczne - np. na zakończenie liceum.
Ważniejsze dokonania:
1) 1993 - część artystyczna z okazji 54 rocznicy obrony Łaskarzewa.
2) 1998 - własny rymowany scenariusz na 580-lecie uzyskania praw miejskich przez Łaskarzew. 
3) 1999 - we współpracy z Anną Dąbrowską z okazji nadania imienia całemu Zespołowi Szkół, na podstawie wierszy powstańczych. Wprowadzenie ruchu: barykady, ulotki, słup ogłoszeniowy. 
4) 2000 - I rocznica nadania imienia Zespołowi Szkół. - scenariusz na 11 listopada, oparty na wierszach niepodległościowych oraz własnych.
5) 2002 - scenariusz i inscenizacja z okazji wręczenia nagród laureatom konkursu z języka angielskiego,
scenariusz oparty na autorskich wierszach, z okazji setnych urodzin Pani Antoniny Frycz, "Kwiecień miesiącem Pamięci Narodowej".
6) 2004 - VI Dożynki Powiatowe w Łaskarzewie, scenariusz nawiązujący do życia miasta w stylu kabaretowym, przedstawienie z okazji 86 rocznicy Odzyskania Niepodległości, wyreżyserowanie sztuki "Próba generalna" Raorta, w której wystąpili uczniowie liceum. Wystawiona w Zespole Szkół Nr 1, Nr 2, w Łaskarzewie, Zespole Szkół w Starym Pilczynie oraz DPT "Bajka" dla liceum oraz radnych Miasta Łaskarzew.
7) 2009 - "Miłość i wojna" - inscenizacja teatralna w DPT "Bajka" dla mieszkańców Łaskarzewa (we współpracy z Paniami: Ewą Gąską i Bożeną Zemło). Taniec, wiersze, ruch. "Kamienie" - sztuka na Święto Szkoły (we współpracy z Panią Anną Dąbrowską). "Matka" - program profilaktyczny - Przystanek "PAT", scenariusz i reżyseria. Występ odbył się w GOK Garwolin. Sztuka dotyczyła porzucania dzieci, usuwania lub utratę ciąży, spowodowanych alkoholizmem.
8) 2010 - "Pastorałka - we współpracy z Kołem Gospodyń, szczególnie z pomysłodawcą - Janiną Dąbrówką (własne rymowane wstępy do każdej sceny, reżyseria, udział wzięło czterdzieści osób - dorośli, młodzież studencka i szkolna)
9) 2011 - "Kopciuszek" - autorski scenariusz rymowany. Odegrany został trzykrotnie w Domu Strażaka dla przedszkola, szkół podstawowych (Łaskarzew SP nr 1, Krzywda), gimnazjum i liceum.
Największym dokonaniem był wspomniany już scenariusz sztuki na 580-lecie uzyskania praw miejskich przez Łaskarzew (I nagroda za scenariusz w III konkursie mazowieckim "Na każdą okazję", Radom 2003; w tym samym konkursie wyróżnienie otrzymał scenariusz "Święto Szkoły"). Sztukę obejrzał Prezydent Aleksander Kwaśniewski, posłowie, kurator oświaty i tysiące mieszkańców. 

Eliza Krystyna Józwicka - mgr filologii polskiej, specjalność nauczycielska na Akademii Podlaskiej, nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie 
Doświadczenie w zakresie przedstawień teatralnych:
1. przedstawienia upamiętniające poszczególne rocznice śmierci Jana Pawła II (4 razy)
2. montaże słowno-muzyczne z okazji Bożego Narodzenia (2 razy)
3. przedstawienie z okazji Święta Szkoły (2 razy)
4. przedstawienie upamiętniające 70 Rocznicę Zbrodni Katyńskiej
5. inscenizacja Pastorałki Leona Schillera z udziałem uczniów i dorosłych mieszkańców Łaskarzewa (we współpracy z Nel Leszczyną)

Ewa Bożek – pedagog z wieloletnim doświadczeniem, nagradzany za osiągnięcia zawodowe, wyższe wykształcenie, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół nr 2 w Łaskarzewie. Dodatkowe kwalifikacje: kurs Nauczyciel gimnazjum źródłem informacji o integracji Polski z Unią Europejską, kurs kierowników wycieczek szkolnych, kurs dla wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży. Umiejętności organizacyjne i szybkie dostosowanie się do nowych warunków pracy. Przygotowywanie spektakli dla rodziców, uczniów i społeczności lokalnej. Zainteresowania muzyką, teatrem, filmem, literaturą, podróżami. 

Bożena Niewczas – pedagog z wieloletnim doświadczeniem, nagradzany za osiągnięcia zawodowe, wykształcenie wyższe humanistyczne, mgr filologii polskiej. Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Nr 2 w Łaskarzewie. Dodatkowe kwalifikacje: ukończonych wiele kursów dodatkowych w tym kurs w zakresie dramy i twórczego myślenia. Uczniowie laureaci ogólnopolskich konkursów poetyckich i konkursów recytatorskich. Przygotowywanie spektakli dla rodziców, uczniów i społeczności lokalnej. Umiejętności organizacyjne i szybkie dostosowanie się do nowych warunków pracy. Zainteresowania teatrem, literaturą, muzyką.
 
Hanna Trzaskowska - scenograf teatru,
 








Zbigniew Szumilas - Stolarz teatru,
Barbara Sękulska - Krawcowa teatru,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz